Miejsce do zabawy

Miejsce do zabawy jest dla dziecka niemal tak samo ważne (jeśli nawet nie ważniejsze) jak miejsce do nauki. Powinno zostać przygotowane bardzo świadomie, żeby było przyjemne, bezpieczne, ale też rozwijające. Najczęściej wybieranym do zabawy miejscem jest podłoga, i to właśnie od niej należało by zacząć. W przypadku małego dziecka dobrym pomysłem będzie miękka, przyjazna wykładzina lub dywanik, zaopatrzone w odpowiednie wzory (dla chłopca może to być np. wzór w formie ulic, pozwalający bawić się samochodzikami).

Podłoga powinna być zawsze czysta, więc materiały odporne na brud i łatwe do czyszczenia sprawdzą się tutaj najlepiej. Warto pamiętać o odpowiednim przymocowaniu dywaników, żeby dziecko nie miało możliwości poślizgnięcia się.

Bardzo istotne w miejscu do zabawy, są same zabawki. Idealnym wyborem wydają się wszelkiego typu zabawki edukacyjne, opracowane tak, żeby oprócz samej zabawy, także stymulować dziecko i pobudzać jego umysł. Wszelkiego typu zabawki powinny znajdować się w miejscach łatwo dostępnych dla dziecka, np. w poręcznych pudłach czy nisko umieszczonych fragmentach regałów lub szafek. Zapewnienie zabawkom ich stałego miejsca uczy dziecko porządku i dbałości.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>